Sprężarki śrubowe Ingersoll Rand

Sprężarki śrubowe Ingersoll Rand

Sprężarki śrubowe produkowane przez Ingersoll Rand dostępne są w pełnym zakresie mocy oraz w wielu wariantach wyposażenia dodatkowego. Silniki montowane w naszych sprężarkach mają moc od 7,5 kW do aż 350 kW, co przekłada się na zakres wydajności od 0,85 do 70 m3/min przy ciśnieniu roboczym od 7,5 do 14 barów.

Poniżej przedstawiamy pełną gamę sprężarek śrubowych Ingersoll Rand do różnych zastosowań.

Sprężarki śrubowe Ingersoll RandSprężarki śrubowe z wtryskiem oleju o stałej wydajności. Wszystkie kompresory począwszy od najmniejszych są wyposażone w mikroprocesorowe sterowniki, które poza odczytem podstawowych parametrów sprężarki mogą też monitorować bieżące parametry pracy podzespołów sprężarki. Dodatkowo kompresory śrubowe Ingersoll Rand mogą być doposażone o m.in. osuszacz chłodniczy, filtry sieciowe, filtr powietrza do pracy w zapylonym środowisku i to wszystko w jednej obudowie. Takie rozwiązanie zapewnia oszczędność miejsca do usytuowania sprężarki, dostęp serwisowy czy wreszcie estetykę. Dodatkowo kompresory do mocy 22 kW dostępne są w zabudowie na zbiorniku ciśnieniowym. W zależności od modelu sprężarki można wybrać opcję zabudowy do pracy na zewnątrz czy też ochrony pracy w ujemnych temperaturach, a także inne dostępne opcje. Sprężarki śrubowe firmy Ingersoll Rand to lider rynku wśród kompresorów najwyższej klasy premium.


Sprawdź pełną ofertę

sprężarka śrubowa zmiennoobrotowa energooszczędnaEnergooszczędne sprężarki śrubowe zmiennoobrotowe z płynną regulacją wydajności. Dzięki zastosowaniu silnika elektrycznego opartego na magnesach stałych i odpowiednio dobranego falownika otrzymujemy maksymalną sprawność przy najkorzystniejszym współczynniku mocy do wydajności. Ingersoll Rand jako pierwszy wprowadził silniki HPM® (Hybrid Permanent Motor) do sprężarek śrubowych. Kompresory ze zmienną regulacją obrotów nadają się najlepiej w zakładach, gdzie występuje zróżnicowane zapotrzebowanie na sprężone powietrze. Sprężarka dopasowuje wydajność w zależności do potrzeb, dzięki czemu zmniejsza się pobór energii elektrycznej. Dodatkowo umożliwia nielimitowaną ilość zatrzymań, co potęguje oszczędności energii, właśnie dzięki silnikowi typu HPM. Ciśnienie mierzone jest na wyjściu ze sprężarki, dzięki czemu utrzymuje zadane ciśnienie w instalacji sprężonego powietrza. Jest to doskonały kompresor zapewniający szybki zwrot inwestycji.


Sprawdź pełną ofertę

sprężarka śrubowa zmiennoobrotowa energooszczędnaBezolejowe sprężarki śrubowe Ingersoll Rand to najlepsze tego typu urządzenia na rynku będące wzorem i kierunkiem do naśladowania przez pozostałych producentów sprężarek. Zastosowane dwustopniowe moduły śrubowe dostarczają dużo wyższą wydajność przy tej samej mocy silnika. Dzięki zastosowaniu specjalnej powłoki typu UltraCoatTM, którą pokryte są wirniki i obudowa, wydłużona została żywotność (do 40.000 rh), a przez to i oszczędność energii. Obecnie oferowane kompresory mają najwyższą wydajność spośród wszystkich producentów. Głównie za sprawą wspomnianych dwustopniowych modułów śrubowych oraz silników o mocy do 300 kW. Kompresory bezolejowe firmy Ingersoll Rand jako pierwsze uzyskały 0 klasę jakości sprężonego powietrza. To najwyższa jakość sprężonego powietrza do uzyskania. Technologia przez lata poza zasięgiem pozostałych producentów sprężarek. Produkowane przez Ingersoll Rand moduły śrubowe są nawet montowane w sprężarkach konkurencji, co świadczy o najwyższej, nie do podrobienia, jakości. Ingersoll Rand zna się na bezolejowych sprężarkach najlepiej, gdyż jako pierwszy pokazał turbinowe sprężarki bezolejowe w 1912 roku. Jako pierwszy w 1952 roku przedstawił pierwszą bezolejową sprężarkę śrubową i wreszcie jako pierwszy uzyskał 0 klasę jakości powietrza w swoich kompresorach. Bezolejowe sprężarki śrubowe zostały stworzone z myślą o restrykcyjnych zastosowaniach, gdzie jakość powietrza ma kluczowe znaczenie.


Sprawdź pełną ofertę

sprężarka śrubowa zmiennoobrotowa energooszczędnaEnergooszczędne bezolejowe sprężarki śrubowe zmiennoobrotowe nadają się najlepiej w zakładach, gdzie występuje zróżnicowane zapotrzebowanie na sprężone powietrze. Sprężarka sama dopasowuje potrzebną wydajność, dzięki czemu zużywa mniej energii elektrycznej. Wolne od oleju sprężone powietrze wymagane jest szczególnie w zakładach przemysłu spożywczego, farmaceutycznego, chemicznego, elektronicznego i innych, gdzie wszelkie zanieczyszczenia mogłyby wpłynąć negatywnie na jakość produktu końcowego. Ingersoll Rand już w 2003 roku wprowadził pierwsze na świecie zmiennoobrotowe sprężarki bezolejowe z silnikiem opartym na magnesach stałych (Hybrid Permanent Motor). Inwestycje w energooszczędne rozwiązania zapewniają szybki zwrot inwestycji.


Sprawdź pełną ofertę

sprężarka śrubowa zmiennoobrotowa energooszczędnaBezolejowe sprężarki śrubowe Ingersoll Rand niskiego ciśnienia z serii L eliminują ryzyko zanieczyszczenia produktu w procesach wymagających powietrza o najwyższej możliwej czystości. Dzięki wysokiej niezawodności działania oraz solidnej konstrukcji urządzenie serii L oferuje praktycznie wolną od przestojów pracę 24h przez 7 dni w tygodniu. Sprężarki śrubowe niskiego ciśnienia stworzone m.in. do transportu pneumatycznego oraz innych aplikacji gdzie wymagane jest ciśnienie od 1,5 do 3,5 bara przy odpowiednio dużej wydajności do nawet 1578 m3/h. Najnowsze i najnowocześniejsze sprężarki niskociśnieniowe na świecie!


Sprawdź pełną ofertę